Το σκυλί, ράτσας Σέτερ, βούτηξε στην παραλία αποπροσανατολίστηκε και βρέθηκε να κολυμπά σε απόσταση 4 χλμ από την ακτή της Πάρου. Ένας καγιάκερ που ψάρευε, το εντόπισε και το έσωσε.
![](https://starnews.com.cy/wp-content/uploads/2024/05/441135149_957772119148724_3469613666344330294_n.webp)
Το συγκινητικό περιστατικό έγινε κοντά στο Δρυονήσι, όταν ο Απόστολης Μυλωνάκης βγήκε για ψάρεμα με το καγιάκ του και έκπληκτος εντόπισε τον σκύλο μεσοπέλαγα. Στην αρχή το πέρασε για φώκια άλλα όταν πλησίασε είδε ότι ήταν σκυλί!
www.mixanitouxronou.gr